Офіційний сайт Мiшково-Погорiлiвської сільської ради

Подаруйте дитині родинне тепло!

Право дитини на сім’ю закріплено на законодавчому рівні і перш за все – в Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами. Виховання в сім’ї – велика праця: фізична – коли мати доглядає за дитиною, психологічна, коли йдеться про її духовний розвиток. Дитина, яка зростає в сімейному оточенні, свідомо і підсвідомо вчиться бути такою, як мама і тато, брати та сестри – це є головним фактором, що формує її подальше життя.

Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню. Слід зазначити, що усиновлення не може відбутися без згоди дитини.

З усиновленням дитини її біологічні батьки та їхні родичі втрачають будь-які права стосовно дитини. У дитини з’являється нова сім’я, нові родичі, нове оточення. Проте відповідно до конкретних обставин усиновлення, віку дитини усиновителі мають дуже виважено підійти до питання, чи потрібно переривати неправові, а особисті, людські взаємини з колишніми родичами дитини. Сімейним кодексом України за усиновителями закріплено право приховувати факт усиновлення від дитини, яка ними усиновлена, і вимагати нерозголошення цієї інформації особами, яким стало відомо про цей факт. Усиновитель має право приховувати факт усиновлення від дитини, якщо розкриття таємниці може завдати шкоди її інтересам. Знати свої корені – це право дитини. А таємниця усиновлення – це право дорослого зберігати свій спокій.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

До заяви додаються такі документи:

  1. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
  2. Довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік,засвідчена органами державної податкової служби.
  3. Копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі.
  4. Чисновок про стан здоровʼя заявника, складений за формою згідно з додатком 3 (бланк видає працівник служби).
  5. Засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством.
  6. Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника.
  7. Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщення.

Подаруйте дитині родинне тепло!

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Перейти до вмісту