Офіційний сайт Мiшково-Погорiлiвської сільської ради

Надання соціальних послуг з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» встановлений механізм призначення і виплати компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду  особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

Метою прийняття цієї Постанови, є “деінституалізація інтернатів”. Розвиток соціальних послуг з догляду на професійній основі,  має дозволити дітям та дорослими з інвалідністю і людям похилого віку залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах.

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць. При цьому кількість осіб, яким можуть надаватися послуги протягом цих 360 годин, Кабінет міністрів не обмежує. При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

  • громадянами похилого віку;
  • особами з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
  • дітьми з інвалідністю;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги та ін.

Крім того, є декілька НЕ, яким мають відповідати люди, що можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

  • Не бути ФОП
  • Не працювати
  • Не стояти на обліку в центрі зайнятості.

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, вам необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення Мішково – Погорілівської сільської ради із заявою (в довільній формі) про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, РНОКПП, та документа, що підтверджує місце проживання (довідка ВПО, якщо немає реєстрації або реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо ви маєте медичну освіту, ви додаєте до заяви копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї Постановою не визначені.

Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 01 червня 2020 р. № 430.

Миколаївський обласний центр соціальних служб Миколаївської обласної державної адміністрації з 2022 року розпочинає підготовку та перепідготовку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності.

Після проходження навчання або складення іспиту Центр надасть вам відповідну довідку та вас включать до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі.

Зверніть увагу: якщо ви пройдете навчання, але не будете надавати відповідні послуги протягом трьох років, вам доведеться пройти навчання або скласти іспит повторно.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу соціального захисту населення Мішково – Погорілівської сільської ради за адресою: с. Мішково – Погорілове, вул. Миру, 38 або за телефоном (099)062 36 29.

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Перейти до вмісту