Офіційний сайт Мiшково-Погорiлiвської сільської ради

Щодо виготовлення проєкту на культурно-розважальний центр в Зайчівському

Переговорна процедура щодо закупівлі робіт  за кодом ДК 021:2015 – по виготовленню проектної документації по об’єкту: «Нове будівництво. Культурно – розважальний центр по вул. Мічуріна, №31,  с-ще Зайчівське Миколаївського  району Миколаївської області» (ДК 021:2015 71320000-7 Послуги з інженерного проектування).

Застосування переговорної процедури закупівлі

 

Згідно ч. 1 ст. 40 Закону переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені згідно ч. 2 ст. 40 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання коли існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності.

Мішково – Погорілівська сільська рада є замовником виконання робіт відповідно до договору від  04.10.2021р. № Д924-2021МБР/154 по виконанню містобудівного розрахунку по об’єкту:  «Нове будівництво. Культурно- розважальний центр по вул. Мічуріна, №31,  с-ще Зайчівське Миколаївського району Миколаївської області».

Згідно ч.4 ст.6 ЗУ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» 15.12.1993 № 3687-XII (Редакція станом на 14.10.2020): «Пріоритет, авторство і права на винахід та корисну модель засвідчуються патентом.» Виходячи з вищезазначеного на твір (проект) архітектури «Нове будівництво. Культурно- розважальний центр по вул. Мічуріна, №31,  с-ще Зайчівське Миколаївського району Миколаївської області» права інтелектуальної власності зареєстровано ПП ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ АРХІТЕКТОРА «ПРОЕКТ» відповідно  до Патенту від 28.07.2021148366 на корисну модель «Культурно – розважальна будівля універсального призначення».

Відповідно до п.9 ч.1 ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» об’єктом авторського права є твори архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва. Ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права» визначено, що твір архітектури – твір у галузі мистецтва спорудження будівель і ландшафтних утворень (креслення, ескізи, моделі, збудовані будівлі та споруди, парки, плани населених пунктів тощо). Ст. 433 Цивільного Кодексу України також визначено, що об’єктом авторського права є твори архітектури. При цьому автором проекту є архітектор, який є розробником затвердженого проекту згідно абз.2 п.1. «Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів» затвердженого Наказом Міністерства Регіонального Розвитку, Будівництва та Житлово-комунального господарства України  від 16.05.2011 № 45 «Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів» (із змінами).

До майнових прав інтелектуальної власності відносяться право на використання об’єкта права інтелектуальної власності, виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності.

Статею 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що проект – документація для будівництва об’єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об’єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил; а об’єкти архітектурної діяльності (об’єкти архітектури) – будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об’єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, розроблена проектна документація (проект) об’єктів архітектури є твором архітектури та підпадає під охорону (захист), як немайнове право автора, пов’язане із створенням та використанням твору архітектури, в рамках дії Цивільного Кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» та інших законодавчих актів. Тобто, на розроблений проект на Об’єкт поширюється авторське право його розробника, а саме – ПП  Творча майстерня Архітектора «Проект» в особі Дерменжи Петра Миколайовича.

Главою 36 Цивільного Кодексу України визначено, що право інтелектуальної власності на літературний, художній та ін. твір – це і є авторське право.

Таким чином, закупівлю проектних робіт зазначеного робочого проекту, доцільно проводити з врахуванням вимог абз. 5 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», тобто, як закупівлю, пов’язану із захистом прав інтелектуальної власності автора проекту.

Враховуючи вищезазначене, з метою якісного і належного виконання робіт: по виготовленню проектної документації  по об’єкту:  «Нове будівництво. Культурно – розважальний центр по вул. Мічуріна, №31,  с-ще Зайчівське Миколаївського району Миколаївської області», є правові підстави для застосування переговорної процедури закупівлі робіт у виконавця робіт (власником авторських прав) – ПП  Творча майстерня Архітектора «Проект» в особі Дерменжи Петра Миколайовича.

Очікувана вартість закупівлі становить 300 000,00 грн без ПДВ.

Відповідно до вимог чинного законодавства обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, очікувана вартість та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю оприлюднені на веб – порталі Уповноваженого органу з питань закупівель за наступним посиланням: https://zakupki.prom.ua/gov/tenders?q= UA-2021-12-10-008913-c

 

 

 

 

 

 

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Перейти до вмісту